Basın Bülteni

ANTALYA EĞİTİM ve ARAŞTIRMA VAKFI

SANAT EĞİTİMİ PROJESİ

BASIN BÜLTENİ

11.05.2012

Antalya Eğitim ve Araştırma Vakfı 2012 yılı Projeleri arasında yer alan ‘SANAT EĞİTİMİ’ projesinin ilk sunumu 10 Mayıs 2012 tarihinde ANSİAD toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Antalya Eğitim ve Araştırma Vakfı ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol ile düzenlenen, ilköğretim öğrencilerine yönelik ‘SANAT EĞİTİMİ’ isimli sanat ve tasarım eğitimi projesi kapsamında ilk deneme eğitimi Adile Teyze Etüd Merkezi öğrencileri ile gerçekleştirildi.
Projenin müzik eğitimi danışmanı Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Sayın, Yrd. Doç. Dr. Gökmen ÖZMENTEŞ’in gerçekleştirdiği sunumda, öğrenciler beden perküsyonu ve ritim eğitimi çalışmaları yaptılar.

Çocukların ilgi, motivasyon ve eğlence düzeyleri göz doldururken, Yrd. Doç. Dr. ÖZMENTEŞ “çocukların içindeki ritmi ve müziği açığa çıkardık, çocuklar sadece ritim çalgılarını değil, kendilerini de çaldılar” dedi. Bu tür müzik eğitiminin çocukların sadece müziksel gelişiminde değil, matematik başta olmak üzere genel akademik başarıları üzerinde de etkili olduğu sunuma katılan tüm paydaşlara duyurularak projenin önemi vurgulandı.

Projenin fikir sahibi, ANTEV Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet HACIARİFOĞLU, Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte belirlenecek pilot okullarda en kısa zamanda eğitimlere başlanacağı müjdesini verdi.

Süheyla SÖYLEMEZ
ANTEV
533 478 05 35