Adı Soyadı

Görevi

Osman VURAL

Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Tülin ÖZKAN

Yönetim Kurulu Başkan Yrd.

İsmail Ömer BİLAL

Yönetim Kurulu Başkan Yrd.

Orhan TAT

Muhasip Üye

Mehmet HACIARİFOĞLU

Üye

ANTALYA EĞİTİM ve ARAŞTIRMA VAKFI

ANTEV, zorunlu bir ihtiyaçtan doğmuştur.

* Eğitimin ülkemizde öncelikli temel sorun olması
* Dünyanın bilgi çağına geçişi ile eğitimin daha da önem kazanmış olması
* Bugün Bilginin, en büyük güç ve en büyük değer haline gelmiş olması ANTEV’in doğuşunu sağlamıştır.

Eğitim Kurumlarının maliyetini devletin tek başına karşılanması mümkün değildir. Bu konuda iş adamları, vakıflar ve diğer sivil toplum örgütleri aktif rol üstlenmelidirler.

ANTEV’İN HEDEFİ

Sürekli Kitle Eğitimi ile, öğrenen insan ve öğrenen toplum oluşturmada katkı sağlamak ve hizmet vermektir. ANTEV, 1993 yılında üstlenmiş olduğu bu misyonu sürdürmektedir. Klasik eğitim anlayışı olan öğretmen odaklı, öğreten anlayış yerine; öğrenci odaklı, öğrenen anlayışa geçilmesi; Kurumlarda öğreten kurum anlayışından, öğrenen kurum anlayışına geçilmesi; Öğrenen organizasyonlar oluşturulmasında ANTEV olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

ANTEV’İN HİZMETLERİ

ANTEV bugüne kadar birçok eğitim seminerleri düzenleyerek yetişkinlerin eğitimine öncelik vermiştir.

* Tüzel, Özel Kurum ve Kuruluşlara değişik konularda eğitim seminerleri düzenlemiştir.
* Yetişkinlere yönelik ve herkese açık değişik konularda yüzlerce seminer programlarını gerçekleştirmiştir.
* ANTEV ’in bir diğer hizmeti bilginin üretilmesinde katkı sağlamak için bir üniversite programına devam etmeye hak kazanmış, başarılı ancak maddi gücü az olan gençlerimize burs vererek eğitimlerini tamamlamasına destek vermektedir. Verilen bu burslar; bir burs yönetmeliği ile koşulları belirlenmiştir. Her eğitim döneminin başında vakfımıza yapılan burs başvuruları incelenerek gerçekten burs ihtiyacı olan gençlere verilmektedir. Her yıl öğrencilerin bu koşullara uygunluğu titizlikle denetlenmektedir. ANTEV ’in burs hizmetlerinin gelişerek devamını sağlamak için ANTEV bursları geriye dönüşümlüdür. Burs alan öğrenciler eğitimini bitirip, iş hayatına atıldığı zaman vakfımızdan aldığı burs sayısı kadar ve o günkü burs bedeli miktarında burs ödeyerek kendisi gibi bir diğer öğrencinin eğitimine katkıda bulunur. Bu sistem, burs hizmetinin sürekliliğini sağlamaktadır.

ANTEV’İN GELİR KAYNAKLARI

ANTEV, Özel gün ve kutlamalarda çelenk hizmeti vermektedir. Ayrıca kişi ve kuruluşlar adına özel prestij çelenkler hazırlatarak ayrıcalıklı bir hizmeti de gerçekleştirmektedir. Eğitim seminerlerinden elde ettiği gelirler; ANTEV, eğitim vererek, eğitimden elde ettiği gelirleri yine eğitimin hizmetine sunan tek kurumdur. Kişi ve kuruluşlardan elde edilen bağış ve yardımlar; Genellikle bu kişi ve kuruluşlar, bize başvuran öğrencilere, bizim kanalımızla burs vererek vakfımıza katkı sağlamaktadırlar. ANTEV; en büyük yatırım “Bilgiye ve insana yapılan yatırımdır” inancı ve kurumsallaşmış kimliği ile bu hizmetlerine devam etmektedir. Bize; 0.242 322 9797 telefondan ulaşabilir yada antev@antev.org.tr adresine mail atabilirsiniz.

BAĞIŞLARINIZ İÇİN GEÇERLİ OLAN BANKA HESAP NUMARAMIZ AKBANK ANTALYA ŞUBESİ

Şube Kodu :056 Antev Hesap No:0288659